• Güvenilir Kanal Açma Hizmetleri İçin Arayınız

Sık Sorulan Sorular

Kanalizasyon Neden Tıkanır?

Kanalizasyon tıkanıklığı tek bir daire ile ilgili bir durum değildir. Apartmandaki veya sitedeki bütün dairelerin sorunudur. Çünkü bir apartmanda veya sitede oturanların tuvalet ve lavaboya attıkları yabancı cisimler, dairenin tuvaletini veya lavabosunu tıkanmazsa bile kanalizasyon tıkanmasına sebep olabilir.

Kanalizasyon Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Evlerde veya iş yerlerinde tuvalet tıkanıklığı veya lavabo tıkanıklığı meydana geldiğinde bazı yöntemlerle tıkanıklık açılabilir. Ancak kanalizasyon tıkanıklığı açmak için uygulayabileceğiniz hiçbir yöntem bulunmamaktadır. Tıkalı kanalizasyon açma çalışması için tesisat firmasından yardım almanız gerekir.

Tıkalı Lavabo Açma

Tıkalı lavabo veya gider borusundan gelen kanalizasyon kokusu hiç beklemediğiniz bir anda çabucak sıkıntıya dönüşebilir. Kokuları gidermek ve tıkanmaya neden olabilecek organik kalıntıları biriktirmemek için lavabo gider borularını düzenli olarak temizleyin. Suyun eskisine nazaran doğru şekilde lavabodan gitmediğini tespit ederseniz, lavabonuzu kısa sürede düzgün bir şekilde çalışmasını sağlamak için aşağıda yazılı lavabo açma yöntemlerini kullanabilirsiniz. Ayrıca, daha lavabonuz tıkanmadan lavabo giderinden koku gelmeye başladığında bu tarz problemlerin önüne geçebilirsiz.

Kırmadan Su Kaçağı Tespiti Nasıl Yapılır ?

Frekans Dinleme Kulaklığı; Temiz su borularında su kaçağı tespiti çalışması akustik frekans algılayıcı dinleme cihazı kullanmaktayız.
Pimaş / Boru Görüntüleme Kamerası; Pis su borularının içerisine gönderdiğimiz endoskopik kamera ile kırık, çatlak, conta sıyırmasından dolayı meydana gelen sızıntılar, ustalarımız tarafından görüntülenmekte ve tespit edilmektedir. 
Termal Kamera; Termal ısı algılayıcı kameralar, su kaçağını tespit etmeden öte yardımcı cihazlar olarak nitelendirilir.

Kanal Açma Nedir?

Kanalizasyon Hatlarında oluşan tıkanıklık sebebi ile kanalizasyon hatlarında akışlar engellenmektedir. Kanalizasyonlara atılan atık madeller zaman ile bırıkmeye bağlı olarak kanallarda tıkanıklık oluşturmaktadır.

Kanal Açma